wczytywanie strony...
Studio projektowania wnętrz SkpHomeKonsultacje budowalneWykończenia wnetrzRenowacje i remontyMeble na wymiar

O nas

Doświadczenie, zaangażowanie, indywidualne podejście - to nasze główne zalety, które przekładają się na wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Dzięki zróżnicowanemu katalogowi dostawców, znajomości rynku oraz trendów wzorniczych jesteśmy w stanie zaproponować Państwu rozwiązania, spełniające zarówno estetyczne jak i finansowe oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu - jesteśmy do państwa dyspozycji.

Podłogi drewniane

Posadzki drewniane są oferowane w niesamowitym bogactwie modeli, że bez problemu dopasujemy je to wszelkich wnętrzarskich stylów. Z tak licznej oferty setek klepek i desek musimy jednak zdecydować się na jeden produkt, który będzie nam towarzyszył przez wiele lat i spełni nasze oczekiwania. Mamy dla Państwa kilka propozycji wartych uwagi.

Co więc jednak wybrać na idealną podłogę? Na pewno taki materiał , który podoba nam się najbardziej. Musimy więc zwrócić uwagę na kolor i radzaj drewna, jego fakturę i wykończenie. Podłoga musi również pasować do klimatu aranżacji, jej stylu oraz mebli.

W następnej kolejności wybieramy typ podłogi, wielkość klepek lub desek, grubość warstwy użytkowej oraz planowany sposób ułożenia. Jednak przy tak szerokiej ofercie już po paru minutach w dobrym sklepie z podłogami możemy dostać zawrotu głowy. Pozwólcie więc , że przybliżymy kilka podstawowych rodzajów drewnianych podłóg.

  • Deski warstwowe

Biorąc pod uwagę drewnianą deskę podłogową mamy do wyboru dwa rodzaje. Deskę z litego drewna oraz deskę warstwową. Z doświadczenia polecamy jednak deskę warstwową ,która jest zdecydowanie bardziej odporna na odkształcenia i zmiany wilgotności. Taka deska zbudowana jest z wysokojakościowej warstwy wierzchniej o grubości od 3,5 do 6 mm i podkładu z drewna niższego sortu. Całkowita grubość opisywanej podłogi zazwyczaj mieści się w przedziale grubości od 1 do 1,5 cm.

Deska warstwowa może być montowana na kleju lub w systemie podłogi pływającej pod , który stosuje się podkład akustycznych w celu zamortyzowania i wygłuszenia podłogi.

Deska podłogowa świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych aranżacjach. Niewątpliwą zaletą jest krótki czas umożliwiający użytkowanie po montażu. Deski nie trzeba bowiem cyklinować lub wykańczać w żaden inny sposób.

Bezwzględnym warunkiem montażu długich drewnianych desek jest posiadanie równego podłoża.

  • Parkiet

jest ponadczasowym rozwiązaniem, którego urok nie przemija. Z biegiem lat obserwujemy natomiast różnice w sposobie jego ułożenia oraz kształtach klepek. Jest to podyktowane zmieniającą się modą i nowymi trendami. Jedno jest jednak pewne. Dzisiaj obserwujemy spektakularny powrót jodełki francuskiej. Pomimo bezsprzecznej elegancji podłoga ta świetnie się sprawdza również w nowoczesnych , ekskluzywnych aranżacjach z charakterem.

Parkiety powstają zazwyczaj z litych drewnianych klepek charakterystycznie frezowanych po bokach o grubości od 1,4 do 2,2 cm. Zdarza się jednak, że producenci parkietów w swojej ofercie posiadają również parkiet z klepki klejonej. Wszystkie rodzaje parkietów wymagają jednak montażu do podłoża za pomocą kleju. Parkiet jest nazywany długowieczną podłogą ze względu na ponadczasowy charakter drewna jak i przez duże możliwości konserwacji i odnawiania jego powierzchni.

W ofercie firm produkujących podłogi drewniane istnieją parkiety przeznaczone na ogrzewanie podłogowe, czyli tak zwane parkiety stabilizowane. Mają one poprzeczne stabilizatory w postaci pasków drewna wklejonych w otwory nawiercone w poprzek każdej klepki.